Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Úspěchy fotbalového klubu Slavia na začátku minulého století
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Fotbalová Slavia si na přelomu minulého století vydobyla slávu na celém kontinentu. Blíže vás s tím seznámí článek z roku 1901.


České sportovní družstvo »Slavia«.

Dnešní naše číslo přináší fotografii nejlepšího českého footballového mužstva »Sportovního Klubu Slavia« v Praze.

Tyto dny slavila »Slavie« dvouletou památku prvního mezinárodního zápasu footballového a v krátké této době rozšířila dobré jméno českých sportsmanů footballistů nejen na pevnině, ale i v Anglii, vlasti sportu. V Dánsku jsou členové »Slavie« zrovna v stejně dobré paměti jako ve Švýcarsku, v Berlíně, Pešti, Vídni a po všech zemích, kde sport footballový se rozšířil.

Kdo neslyšel o památném zápasu s »Oxford University Asossiation Football Club«? Od doby matche toho vybojovala »Slavia« 30 zápasů mezinárodních docílivši goalů 159 ku 26 svých protivníků. Veškeré zápasy v cizině sehrané skončily vítězstvím našich »červenobílých«. Letos vypraví se studentské naše mistrovské mužstvo do Dánska, by v Kodani sehrálo »revanchmatche«.

Celý národ dánský těší prý se na to, by oplatiti mohl ovace připravené Dánům v Praze v r. 1900. I ostatní matche s mužstvy německými, anglickými a jinými, které odbývány budou na nově upravovaném hříšti na Letné, přispějí ku rozšíření známosti Čechů za hranicemi a byť kdokoliv upíral významu této sportovní hře, jediná ta okolnost, že mluví se s respektem o Čechu mimo království naše, jest národu našemu zajisté prospěšnou.

Přejeme jedinému našemu repraesentačnímu teamu i pro příští podniky jeho hojně zdaru.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. dubna 2018Debata k článku 'Úspěchy fotbalového klubu Slavia na začátku minulého století'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.