Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tragická smrt 50 koní
původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.

Při cvičení anglické armády došlo k tragické nehodě, která skončila smrtí 50 koní. Více vám o tom řekne článek z roku 1904.


Splašení koně při vojenských cvičeních v anglických.

Zvláštní nehoda udála se tyto dny při vojenských cvičeních jízdy anglické u obce Baddesleye.

Z neznámých příčin nastala v nočním tábořišti koní divoká panika a ač vojíni konající noční hlídku byli na svých místech, zdivočilá zvířata zběsila se do té míry, že buď přetrhala ohlávky nebo vytrhala koly, k nimž byla připoutána, a dala se v šílený úprk.

Při tom bylo v noční temnotě na padesát koní částečně ve zmítajícím se stádě umačkáno a ukopáno k smrti a částečně postříleno od vojáků, když jejich běsnění stupňovalo se až ku vzteklosti.

Teprve z rána podařilo se ostatní rozběhlá zvířata schytati a následky koňské paniky odstraniti.původ historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. března 2018Debata k článku 'Tragická smrt 50 koní'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.