Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Georg Lurich - sportovec a muž s dokonalým tělem
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Zajímá vás, jak vypadal sex symbol našich prababiček? Původem ruský sportovec a zápasník Georg Lurich byl jedním z nich. Ukáže a popíše vám ho článek z roku 1901.


Idealní tělo mužské.

Před časem produkoval se ve zdejším »Variété« silák Lurich, rodem Rus.

Ačkoliv na první pohled tělo jeho nevyniká nikterakou obzvláštní hřmotností, platící dnes vůbec za nezbytný příznak síly, provedl přece úžasné výkony silácké.

Nedávno pak v zápasech vídeňských jediný ze všech závodníků nebyl přemožen a povalen od nejsilnějšího muže na světě, mladého Turka. Mohli bychom říci, že i při tomto zápasu Turecka s Ruskem Rusko zůstalo nepřemoženo.

Co je však při Rusovi tom obzvláště potěšitelno, jest jeho skvostná, přímo idealní stavba tělesná, anatomicky nejúměrnější, tělo beze všeho tuku i bez příliš zbujnělých svalů ; s tělem takovým setkáváme se pouze při skulpturách starověku.

Silák Lurich podle svého výroku nikdy ani neokusil nápojů lihových — ale za to rád holduje — cukrovinkám.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. března 2018Debata k článku 'Georg Lurich - sportovec a muž s dokonalým tělem'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.