Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak to funguje v Kocourkově: oprava hodin
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Jak se bránit proti politikům, jejichž rozhodnutí jsou někdy divná až hloupá? Humorem! Jak dokazuje náš článek z roku 1904, dělali to tak už naši předci.


Ze sezení městské rady v Novém Kocourkově:

Náměstek: Pánové, opravy a obsluha našich věžních hodin stojí obec čím dále tím více peněz. Dovoluji si učiniti návrh, aby hodiny, které beztak za nedlouho nebudou k potřebě, byly s věže odstraněny a na věži byly zřízeny hodiny sluneční, které budou mnohem levnější.

Starosta: Pan náměstek navrhuje zřízení slunečních hodin. Pánové, soudím, že jest to myšlenka velice pěkná, běží jen o to, že v noci nebude na hodiny vidět...

Náměstek: I na to jsem pamatoval a svůj návrh doplňuji v tom smyslu, aby v noci zavěšena byla na věži rozžatá lucerna.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. března 2018Debata k článku 'Jak to funguje v Kocourkově: oprava hodin'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.