Tíživou finanční situaci v rodině lze řešit konsolidací půjček (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Pokud jste se v nedávné minulosti dostali do finanční tísně a museli jste si vzít půjčky od banky či soukromých společností, snadno může nastat problém s jejich splácením. Často pak nezbývá nic jiného, nežli si půjčit znovu. Abyste se nedostali do dluhové pasti a neplatili zbytečně vysoké úroky u každé z půjček zvlášť, dá se udělat poměrně jednoduchý krok. Je jím takzvaná konsolidace.

Jak funguje sloučení půjček do jediné?

Splácet několik úvěrů najednou je vždy riskantní. Je třeba si hlídat nejen to, abyste na platby měli neustále dostatek financí, ale také například i termíny, které máte pro jednotlivé splátky stanovené ve smlouvách o úvěrech. Mnohdy i krátké prodlení způsobí další strasti a výrazné navýšení půjčky.

Konsolidace půjček je nástrojem, díky němuž máte možnost získat lepší přehled o svých závazcích. Přináší nejednu výhodu. Tou hlavní je právě snadnější správa. Namísto 2 a více půjček vám totiž banka (případně soukromá společnost), u níž o konsolidaci požádáte, spojí všechny závazky do jediného, takže od té chvíle musíte platit už pouze jediný úvěr.

Hlavní výhody? Přehled a snížení nákladů

Lepší přehlednost zdaleka není jediným pozitivem konsolidace. Dá se takto ušetřit poměrně výrazné množství finančních prostředků. Jak je to možné? Uvědomte si, že každá půjčka je spojená s náklady, mezi nimiž jsou třeba poplatky za vedení a správu úvěru. Pakliže vše spojíte do jediného úvěru, logicky platíte tyto náklady už pouze jednou, nikoliv třeba třikrát, pokud jste doposud měli sjednané 3 půjčky.

Úspora se dá spatřovat i v nižších úrocích. K tomu je ale třeba si vždy provést nějaké srovnání, dnes se dají běžně využít různé online kalkulačky. Úroková sazba bývá u konsolidovaných půjček zpravidla vždy nižší nežli u jednotlivých úvěrů, které jste doposud měli zřízené.

Nezapomeňte si nastavit ideální podmínky

Velkou výhodou konsolidace je možnost znovu si nastavit parametry. Zatímco do chvíle sjednání sloučení jste za každou půjčku museli platit vysoké splátky, jež vám po sečtení notně komplikovali váš rodinný rozpočet, konsolidací získáte šanci na nižší splátky, jejichž uskutečnění vám nebude dělat výraznější potíže.

Kromě výše splátek je možné se s bankou či nebankovní institucí při konsolidaci domluvit třeba i na delší době splatnosti tak, aby vás opět splácení tolik nezatěžovalo. Je pak ale samozřejmě nutné počítat s tím, že se z úvěru vymaníte přeci jen později, než jste původně čekali.

Při konsolidaci půjček je poměrně důležité mít určitou bonitu. Závazky, které hodláte sloučit do jediného úvěru, by neměli být z dřívější doby pozdě splácené, případně zatížené jinými problémy. Banka zkrátka chce mít nějakou jistotu, že investované peníze dostane zpět, aniž by je z vás musela dostávat pomocí soudů a exekutorů.

Namísto dvou a více úvěrů pouze jeden. A ještě získáte další peníze!

Dalším pozitivním jevem v případě konsolidace je fakt, že v určitých případech můžete dokonce navýšit celkovou částku úvěru. Tím pádem pak získáte další finanční prostředky, pakliže je aktuálně potřebujete.

Sloučení půjček není pro každého ideální volbou

Konsolidace se samozřejmě ne vždy musí vyplatit. V každém případě si řádně spočítejte, kolik při sloučení za půjčku zaplatíte, zda je to pro vás výhodnější nežli stávají platba několika samostatných úvěrů. Zároveň je dobré si říci, že pokud máte dostatečné příjmy a půjčky vás dnes nijak výrazně nezatěžují, není konsolidace nezbytná, mohla by vás spíše jen zatížit dalšími administrativními úkony. Rozhodně je na místě se před sjednáním sloučení půjček poradit s odborníky na finance.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
20. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.