Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Test spolehlivosti a rychlosti pošty
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Máte špatné zkušenosti s rychlostí a spolehlivostí pošty? Přečtěte si, jakým originálním způsobem to v roce 1905 testoval poštovní úřad v Paříži. Kdo ví, jak by asi takový test dopadl dnes.


Originelní závodění pohlednicové

bude co nevidět konáno v Paříži. Běží totiž o to, aby bylo vyzkoumáno, jak dlouho potřebuje pohlednice. aby urazila cestu kolem světa.

Jak známo, není obyčejným smrtelníkům dovoleno listovní zásilky kolem světa posílati ; zásilky takové jsou z dopravy vyloučeny. Určitého dne bude pod dohledem úředníku na ústředním poštovním úřadě v Paříži od 470 závodících zároveň podáno 470 pohlednic.

Vypraveny budou buď přes Havre, buď přes Marseille, Cherbourg, nebo Southampton.

Adressovány budou na důvěrníky v Novém Yorku a Pekingu, kteří přesně čas jejich příchodu zaznamenají, a pak dále je vyšlou, aby z opačné strany dospěly Paříže.

Šťastný muž, jehož lístek dojde do Paříže nejdříve, bude obdařen cenou.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. února 2018Debata k článku 'Test spolehlivosti a rychlosti pošty'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.