Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pod jaký strom se určitě neschovávat při bouřce? Víme, které stromy jsou bezpečnější než jiné!

původně vyšlo: Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Při bouřce určitě není dobrý nápad schovávat se pod stromem. Jsou ale některé stromy bezpečnější? Ano! Článek z roku 1901 vám prozradí, do kterých stromů blesk při bouřce uhodí pravděpodobněji a které nejspíše mine.


Do kterých stromů nejvíce blesk bije.

Nejméně bije blesk do břízy a proto utíkají se schovati farmáři v Americe při bouři pod břízy, které k tomu cíli na polích vysazují. Že ji skutečné blesk s jistotou míjí, jest dlouholetou zkušeností prokázáno.

Špatnými vodiči elektřiny jsou též ořechy, lípy a buky a také zřídka kdy do nich udeří. Stromy, které chovají v sobě škrob, jsou dobrými elektrovodiči a proto nejčastěji do nich blesk udeří, jsou to jmenovité javor, dub, jasan a topol.


poznámka redakce Bejvávalo.cz:
Přes tyto informace z roku 1901 vám samozřejmě nedoporučujeme pobývat při bouřce pod jakýmkoliv stromem!zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Pod jaký strom se určitě neschovávat při bouřce? Víme, které stromy jsou bezpečnější než jiné!'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: