Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Princ Luitpold - budoucí král Bavorska s velkou budoucností, ale smutným osudem
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Maličky Luitpold Maximilian Ludwig Karl von Bayern se měl stát králem Bavorska. Proč a kdy, to popisuje náš historický článek z roku 1904. Nakonec se ale Luitpold králem nestal, ve věku 13 let zemřel na dětskou obrnu.


Princ Luitpold, příští král bavorský

Jak známo, jest král bavorský Otto (nar. r. 1848) nezhojitelně duševně chorý; ve vládě zastupuje jej strýc jeho, princ-regent Luitpold (nar. r. 1821).

Jeho syn, princ Ludvík, má za choť Marii Terezii, rakouskou arcivévodkyni z Este; z manželství toho narozený princ Ruprecht (nar. r. 1869) jest již také ženat — s Marií Gabrielou, vévodkyní bavorskou — a otcem dítěte, prince Luitpolda, nar. r. 1901.

Mladičký tento princ jest tudíž příštím králem sousední země německé, Bavor, ovšem až v daleké snad budoucnosti, ježto dosud i jeho praděd je živ a těší se pevnému zdraví.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. února 2018Debata k článku 'Princ Luitpold - budoucí král Bavorska s velkou budoucností, ale smutným osudem'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.