Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Princ Luitpold - budoucí král Bavorska s velkou budoucností, ale smutným osudem
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Maličky Luitpold Maximilian Ludwig Karl von Bayern se měl stát králem Bavorska. Proč a kdy, to popisuje náš historický článek z roku 1904. Nakonec se ale Luitpold králem nestal, ve věku 13 let zemřel na dětskou obrnu.


Princ Luitpold, příští král bavorský

Jak známo, jest král bavorský Otto (nar. r. 1848) nezhojitelně duševně chorý; ve vládě zastupuje jej strýc jeho, princ-regent Luitpold (nar. r. 1821).

Jeho syn, princ Ludvík, má za choť Marii Terezii, rakouskou arcivévodkyni z Este; z manželství toho narozený princ Ruprecht (nar. r. 1869) jest již také ženat — s Marií Gabrielou, vévodkyní bavorskou — a otcem dítěte, prince Luitpolda, nar. r. 1901.

Mladičký tento princ jest tudíž příštím králem sousední země německé, Bavor, ovšem až v daleké snad budoucnosti, ježto dosud i jeho praděd je živ a těší se pevnému zdraví.

Debata k článku 'Princ Luitpold - budoucí král Bavorska s velkou budoucností, ale smutným osudem'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
2. února 2018ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty: