Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nebezpečné vystoupení s koněm zavěšeným ve vzduchu
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

V Paříži jste mohli spatřit riskantní cirkusové vystoupení, které by dnes už z hlediska bezpečnosti artisty ani koně nebylo možné. Více v našem článku z roku 1904.


Smrtelná jízda na koni v kruhu

Novou jízdu »na smrt« v kruhu provádí jeden artista v pařížském divadle rozmanitostí Folies-Bergère, které zároveň se zábavními místnostmi »Casino de Paris« a »Moulin Rouge« patří k těm »znamenitostem« Paříže, jež musí každý cestovatel právě tam viděti, aby mu bylo uvěřeno, že skutečně navštívil Babel na Sekvaně.

Jízda v kruhu na koni jest asi totéž, co již i v Praze v divadle Rozmanitostí předváděli cyklisté.

Jezdec s koněm skočí do velkého koše beze dna a počne rychle v něm do kola jezditi, při čemž celý koš vytažen jest do výše. Jezdec udržuje se na nakloněných stěnách jízdní dráhy pouze odstředivou silou, získanou rychlou jízdou v malém kruhu.

Podobný výkon cyklistů, viděný svého času v Praze, byl zajímavější tím, že v koši provedeny závody. Celá produkce je pouhý odvážný výkon, vypočítaný na sensaci programu divadel rozmanitostí.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. ledna 2018

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Nebezpečné vystoupení s koněm zavěšeným ve vzduchu'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.