Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nebezpečné vystoupení s koněm zavěšeným ve vzduchu

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
V Paříži jste mohli spatřit riskantní cirkusové vystoupení, které by dnes už z hlediska bezpečnosti artisty ani koně nebylo možné. Více v našem článku z roku 1904.


Smrtelná jízda na koni v kruhu

Novou jízdu »na smrt« v kruhu provádí jeden artista v pařížském divadle rozmanitostí Folies-Bergère, které zároveň se zábavními místnostmi »Casino de Paris« a »Moulin Rouge« patří k těm »znamenitostem« Paříže, jež musí každý cestovatel právě tam viděti, aby mu bylo uvěřeno, že skutečně navštívil Babel na Sekvaně.

Jízda v kruhu na koni jest asi totéž, co již i v Praze v divadle Rozmanitostí předváděli cyklisté.

Jezdec s koněm skočí do velkého koše beze dna a počne rychle v něm do kola jezditi, při čemž celý koš vytažen jest do výše. Jezdec udržuje se na nakloněných stěnách jízdní dráhy pouze odstředivou silou, získanou rychlou jízdou v malém kruhu.

Podobný výkon cyklistů, viděný svého času v Praze, byl zajímavější tím, že v koši provedeny závody. Celá produkce je pouhý odvážný výkon, vypočítaný na sensaci programu divadel rozmanitostí.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. ledna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Nebezpečné vystoupení s koněm zavěšeným ve vzduchu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: