Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pomník oslavující brambory
původně vyšlo: Epocha 1913, autor neuveden.

Brambory nám dnes často připadají jako to nejobyčejnější jídlo. V minulosti si ale lidé brambor vážili natolik, že jim postavili pomník. Více v historickém článku z roku 1913.


Pomník bramborům.

Právem snad se praví, že brambory jsou tím nejlepším, co nový svět dal světu starému; slouží dnes millionům lidí za denní potravu, a teprv jimi bylo odstraněno občasné hladovění obyvatel celých krajin následkem neúrody, neboť ony se daří i na půdě nejchudší.

Proto postavili Němci nedávno u Bradenlage na Harzu bramborům pomník s nápisem:

„Zde byly r. 1748 konány prvé pokusy o pěstění brambor.“

A na pařížském hřbitově Père Lachaise je hrob chemika Parmentier-a, jehož zásluhou rozšířeno v XVIII. stol. pěstěni zemáků ve Francii, ozdoben každoročně záhonkem kvetoucích zemáků.původ historického článku:
Epocha 1913, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. ledna 2018Debata k článku 'Pomník oslavující brambory'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.