Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Pomník oslavující brambory
původně vyšlo: Epocha 1913, autor neuveden.

Brambory nám dnes často připadají jako to nejobyčejnější jídlo. V minulosti si ale lidé brambor vážili natolik, že jim postavili pomník. Více v historickém článku z roku 1913.


Pomník bramborům.

Právem snad se praví, že brambory jsou tím nejlepším, co nový svět dal světu starému; slouží dnes millionům lidí za denní potravu, a teprv jimi bylo odstraněno občasné hladovění obyvatel celých krajin následkem neúrody, neboť ony se daří i na půdě nejchudší.

Proto postavili Němci nedávno u Bradenlage na Harzu bramborům pomník s nápisem:

„Zde byly r. 1748 konány prvé pokusy o pěstění brambor.“

A na pařížském hřbitově Père Lachaise je hrob chemika Parmentier-a, jehož zásluhou rozšířeno v XVIII. stol. pěstěni zemáků ve Francii, ozdoben každoročně záhonkem kvetoucích zemáků.

Debata k článku 'Pomník oslavující brambory'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Epocha 1913, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
22. ledna 2018ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty: