Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Katastrofický požár ropných vrtů v Rusku
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Hořící ropné vrty jsou velký a těžko řešitelný problém, který přináší gigantické ztráty na majetku i na životním prostředí. Přesně taková katastrofa postihla desítky ropných vrtů na Kavkaze.


Požár naftového zřídla v Bibi Ejbat u Baku

Nedávno vypukl v naftových zřídlech v Bibi Ejbat u Baku na Kavkaze požár, který svým trváním a zhoubnosti všechny dřívější živelní pohromy toho druhu předčil.

Odpoledne k šesté hodině zatměla se obloha, tak že v Baku zdálo se obyvatelům, jakoby nastalo zatmění slunce. Zatím samo od sebe zapálilo se zřídlo naftové společnosti v Bibi Ejbat, které již několik dní se zvýšenou silou ze země tryskalo.

Plameny hořícího zřídla šlehaly až 72 metry vysoko k nebi. V noci bylo jimi Baku rudě osvětleno. 50.000 pudů nafty propadalo denně v oběť dravému živlu.

Ve čtyřech následujících dnech shořelo 33 vrtacích věží a v dalších dvou dnech veškeré zásoby nafty o obsahu 1,000.000 pudů.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. ledna 2018Debata k článku 'Katastrofický požár ropných vrtů v Rusku'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.