Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Katastrofický požár ropných vrtů v Rusku

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Hořící ropné vrty jsou velký a těžko řešitelný problém, který přináší gigantické ztráty na majetku i na životním prostředí. Přesně taková katastrofa postihla desítky ropných vrtů na Kavkaze.


Požár naftového zřídla v Bibi Ejbat u Baku

Nedávno vypukl v naftových zřídlech v Bibi Ejbat u Baku na Kavkaze požár, který svým trváním a zhoubnosti všechny dřívější živelní pohromy toho druhu předčil.

Odpoledne k šesté hodině zatměla se obloha, tak že v Baku zdálo se obyvatelům, jakoby nastalo zatmění slunce. Zatím samo od sebe zapálilo se zřídlo naftové společnosti v Bibi Ejbat, které již několik dní se zvýšenou silou ze země tryskalo.

Plameny hořícího zřídla šlehaly až 72 metry vysoko k nebi. V noci bylo jimi Baku rudě osvětleno. 50.000 pudů nafty propadalo denně v oběť dravému živlu.

Ve čtyřech následujících dnech shořelo 33 vrtacích věží a v dalších dvou dnech veškeré zásoby nafty o obsahu 1,000.000 pudů.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. ledna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Katastrofický požár ropných vrtů v Rusku


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: