Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Závody odvážných vzduchoplavců nad Paříží
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Závody horkovzdušných balónů jsou velkou atrakcí, vidět ve vzduchu najednou desítky různých balónů je dodnes nezapomenutelný zážitek. Přiblížíme vám letecké závody, které se kdysi odehrály v Paříži.


Balonové závody v Paříži.

Závody vzduchoplavecké byly na letošní — pardon! již »lonské« — mezinárodní vystavě Pařížské sportem fin de siècle — nejmodnějším.

Arena balonová byla umístěna v předměstí Vincennes, kdež téměř každého dne pořádány dostihy vyznavačů Montgolfierových. Za jedno ráno až třicet balonů opustilo park aerostatický.

Hlavní závody pořádány dne 23. září — závod na nejvyšší vzlet, při čemž vzduchoplavec Balsan dosáhl výše 8357 m a dne 9. října — závody na dálku.

Na velikém našem obraze se to hemží nahoře i dole pravým pařížským výstavním i sportovním ruchem.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. ledna 2018Debata k článku 'Závody odvážných vzduchoplavců nad Paříží'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.