Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Prezidentova výzva k omezení konzumace alkoholu
původně vyšlo: Český svět 1921, autor neuveden.

Někteří prezidenti pokládají konzumaci alkoholu za nedílnou součást své funkce, jiní se proti němu snažili bojovat. Přinášíme vám článek z roku 1921, popisující návštěvu prezidenta T.G. Masaryka v Jičíně, kde mimo jiné vyzval vojáky k abstinenci.


Z páně presidentovy návštěvy v Jičíně.

Dne 22. října zavítal náš pan president s ministerským předsedou Benešem a ministrem N. O. Udržalem do Jičína, pokračuje tak v návštěvě československých měst.

Již cestou byla mu všude připravena srdečná uvítání, tak zejména na hranicích politického okresu jičínského v obci Obrubec, na náměstí Sobotky, na hranicích města Jičína a ovšem že i v městě samém.

Tam zejména na nádvoří městských kasáren slavnostně vojskem uvítán, promluvil president k našim chrabrým vojínům významnou řeč, z níž vyjímáme:

»Služba vojenská má utužiti vaše tělo a upevniti vaše zdraví pro celý váš život. Život vojenský nemá býti nevázaný, nýbrž životem mravní kázně.

Mladý nastávající muž, jako vy, musí žiti čistě, musí žiti rozumně. Vystříhejte se alkoholu a pohlavních nemravností, nepodlamujte svého zdraví, zachovávejte se silnými pro svoje povolání a pro svůj budoucí rodinný život.

Jste ještě mladí, začínáte teprve žiti, dejte si radit od staršího a zkušenějšího. Jen spořádaný život je nejlepší zárukou zdraví, spokojenosti a radosti.

Já si přeju, abyste všichni na svou aktivní vojenskou službu v budoucnosti rádi vzpomínali. Na zdar!«původ historického článku:
Český svět 1921, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. března 2018Debata k článku 'Prezidentova výzva k omezení konzumace alkoholu'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.