Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Křest budoucího ruského cara
původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.

Narození potomka a jeho křest je vždy významná událost. Pokud k tomu dojde na carském dvoře, je to navíc i významná politická událost. Jak probíhal křest malého careviče vám přiblíží článek z roku 1904.


Křest ruského careviče.

Konečně narodil se tak dlouho očekávaný dědic trůnu největší říše slovanské!...

Zrodil se v krvavém zážehu války, jenž padá na něho s dalekého Východu. Slavný křest ruského následníka trůnu konán v kapli carského paláce petrohradského dne 24. srpna. Čestnými kmotry byli nejpřednější panovníci evropští.

Osobními kmotry byli: princezna Galicinová, hrabě J. J. Vorovcov-Daškov a jenerál O. B. Richter. Princ pokřtěn jménem Alexěj. Po křtu konáno slavnostní přijímání hostí carem.

Druhý obraz náš předvádí nám vznešenou společnost ruskou, ponejvíce v kroji národním, čekající na znamení ke vstupu před cara.

Narození carevičovo uvítáno na Rusi se všeobecným jásotem...

Kéž by ubohá, širá Rus a milliony trpitelů jejích vítali v něm svého Spasitele z poroby a běd ... podle slov básníka, že nyní chápe, jak mohlo svět spasit — dítě! ..., kéž by s narozením jeho nadešlo také obrození celého Ruska, které právě nyní mimořádné pomoci má potřebí!původ historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
28. prosince 2017Debata k článku 'Křest budoucího ruského cara '
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.