Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Největší fotoaparát na světě

původně vyšlo: Epocha 1902, autor —ý.
Dnes se fotoaparáty spíše zmenšují, článek z roku 1902 vás ale seznámí se skutečným fotografickým obrem. Důvod pro vznik takto velkého přístroje byl navíc velmi praktický.


Největší fotografická komora světa

Největší fotografickou komoru světa dal přede dvěma lety zhotoviti Jiří K. Lawrence, fotograf americké světové továrny Pullmannovy na železniční vozy, pro společnost dráhy Chicago and Altona.

Přístroj ten, jímž možno získati snímky o rozměrech as 2½ X 3 m, a jenž měří natažený 6½ má v sobě místa pro padesát lidí a váží as 640 kg. Patrno ovšem, že na obsluhování tohoto kolossa nestačí jediný člověk, nýbrž četa 10—14 mužů, přesto, že jsou pohyblivé části přístroje provedeny co nejlehčeji.

Desky pro negativy stojí po 900 K.

Přístroj tento byl postaven za účelem zhotovení snímků dvou Pullmannových vlaků zařízených s přepychem dosud nevídaným; pro nemožnost transportovati vlaky ty na poslední světovou výstavu pařížskou, byly tam odeslány jen obrovské jich fotografie.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1902, autor —ý.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. listopadu 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Největší fotoaparát na světě


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: