Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Největší fotoaparát na světě
původně vyšlo: Epocha 1902, autor —ý.

Dnes se fotoaparáty spíše zmenšují, článek z roku 1902 vás ale seznámí se skutečným fotografickým obrem. Důvod pro vznik takto velkého přístroje byl navíc velmi praktický.


Největší fotografická komora světa

Největší fotografickou komoru světa dal přede dvěma lety zhotoviti Jiří K. Lawrence, fotograf americké světové továrny Pullmannovy na železniční vozy, pro společnost dráhy Chicago and Altona.

Přístroj ten, jímž možno získati snímky o rozměrech as 2½ X 3 m, a jenž měří natažený 6½ má v sobě místa pro padesát lidí a váží as 640 kg. Patrno ovšem, že na obsluhování tohoto kolossa nestačí jediný člověk, nýbrž četa 10—14 mužů, přesto, že jsou pohyblivé části přístroje provedeny co nejlehčeji.

Desky pro negativy stojí po 900 K.

Přístroj tento byl postaven za účelem zhotovení snímků dvou Pullmannových vlaků zařízených s přepychem dosud nevídaným; pro nemožnost transportovati vlaky ty na poslední světovou výstavu pařížskou, byly tam odeslány jen obrovské jich fotografie.

Debata k článku 'Největší fotoaparát na světě '
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Epocha 1902, autor —ý.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
20. listopadu 2017ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty: