Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Podzimní Královská obora Stromovka
původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka neuvedena.

Máte rádi podzimní přírodu? Přijměte pozvánku na procházku podzimní pražskou Stromovkou roku 1929.


Ve Stromovce na podzim.

Aleje vystlané měkce spadaným barevným listím, jež šustí při každém kroku, a ruší ticho a klid vůkol . . . Je tu mrtvo. Stromovka se stápí v teskné náladě, ale je tu krásně.

Lavičky milenců jsou opuštěny, i cestičky, na nichž na jaře a v letě jezdí maminky se svými kočárky, jsou pusty. Ve vadnutí a umírání je mnoho smutku, který se krade do duše. Ostřeji vykročím, je chladno.

Růže ukládaji na zimu, vodotrysk netříští své kapičky ve hře se slunečními paprsky. Jsou tu u vody áči, jež zadumavě stojí na jedné nožce, hlavu ukrytou pod křídlem.

Je mi dobře, že jsem tu sama, je hezké vypovídat se sám se sebou, a probrat i ty věci, jež jindy bolí, a tu, v tom tichu, mají své dobré stránky, a smiřuji se s nimi, snad v té podvědomé myšlence. že to, co tu uvadá a ztlí, na jaře vypučí znovu a zazelená.

Debata k článku 'Podzimní Královská obora Stromovka '
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka neuvedena.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
13. listopadu 2017ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty: