Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak vyfotit ducha
původně vyšlo: Epocha 1902, autor neuveden.

Věříte na strašidla a duchy? Článek z roku 1902 vám poradí, jak se dají podobné nadpřirozené bytosti zachytit fotoaparátem. A zvládnete to i v místech, kde nikdy žádné strašidlo nikdo neviděl.


Fotografování »duchů«.

Do řady zábavných a velmi působivých prací fotografa náleží fotografování »duchů« a podobných bytostí neb zjevů nad- a nepřirozených.

Ač bývá pro nezasvěceného výsledek nadmíru překvapující a dosti příšerný, vidí-li skutečnou fotografii, jako na př. na naší ukázce sříceného kláštera a v něm obrovské vzdušné umrlčí hlavy, neb jiný nějaký tajemný obraz, přece prostředky na jeho dosažení jsou prajednoduché a rovněž tak prostý je i důkaz, že i fotografická deska dovede »lhát«.

Stačí tu »ducha« nebo co podobného »vzít« nejprve slabě na citlivou desku (reprodukcí nějaké malby), a desku takto připravenou teprv určiti pro další snímek.

Podobným kombinováním může si každý poněkud zručnější fotograf připraviti řadu zábavných obrazů, lidí chodících ve vzduchu, jednoho člověka ve více exemplářích na téže desce, kombinace krajin a j.původ historického článku:
Epocha 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. listopadu 2017Debata k článku 'Jak vyfotit ducha '
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.