Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Volby v Kladně pod dozorem vojáků

původně vyšlo: Český svět 1907, autor neuveden.
Zvláštní vojenské opatření při volbách v Kladně popisuje článek z roku 1907. Pro srovnání se situací v Kladně navíc článek obsahuje fotografie z voleb v Praze.


Volby na Kladně za assistence vojska.

Volby v Kladně konaly se za neobyčejného opatření. V pondělí k večeru přitáhlo hned osm setnin vojska. Neassistovalo vojsko při volbách nikde v Rakousku, nemusilo to být ani v Kladně.

V den voleb uzavřena byla Královská třída v okolí obou míst voleb a voliči pouštěni po skupinách. Při tom chování se k lidu bylo takové, jakoby se prokazovala obrovská milost voličům, že jsou propouštěni.

Takového něco je zvláště zarážející, když lid jde jako suverén dávat nejvyšší zákonodárný sbor státu. Volby se protáhly a výsledek byl oznámen teprve po 2. hod. s půlnoci.


Původní zdroj historického článku:
Český svět 1907, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. října 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Volby v Kladně pod dozorem vojáků


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: