Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jak se z nejslavnější české zpěvačky stala velkostatkářka

původně vyšlo: Česká hospodyně 1913, autor neuveden.
Jak a kde se povedlo mimořádné české zpěvačce Emě Destinové vydělat svým uměním velké bohatství a k čemu ho mimo jiné využila? To vám prozradí článek z roku 1913.


Operní diva Emma Destinová velkostatkářkou.

Emma Destinová, pravým jménem Kittlová rodilá Pražanka, jest dnes nejslavnější pěvkyní světa.

Již za mládí svého vynikajícím nadáním, hlasem i zjevem svým vzbuzovala největší naděje. A nezmýlili se, kdož prorokovali ji skvělou budoucnost.

Po vystudování pražské konservatoře, oddala se záhy velkému opernímu zpěvu, v brzku prorazila talentem svým, že engažována byla ke královské dvorní opeře v Berlíně.

Leč nespokojila se se skvělým jinak postavením v Berlíně, podnikala odtud turné po všech světových městech Evropských a hlavně amerických; všude okouzlovala, všude budila nadšení (známa jsou skvělá vystoupení její v Paříži i jinde) a všude také dovedla uměním svým vydělati značné peníze.

V úzkých malých poměrech českých sotva by jí bývalo možno to, co dnes za peníze v cizině poctivě vyzískané jí umožněno: koupila před nedávnem velkostatek Stráž u Českých Budějovic. Alodiální panství to patřilo do té doby městské spořitelně česko-budějovické. která je v r. 1903 koupila za 626.000 K.

Slavný houslista Kubelík získal také smyčcem svým milliony a vlastní panství v Čechách a v Uhrách.

Emma Destinová nezůstává pozadu, za okouzlující zpěv svůj v cizině dovedla shromáždit celé jmění a neutíká do ciziny, ale zakupuje půdu v domovině své v Čechách: Národu svému se nezcizila, nikde nezapírala svůj původ český a i v Berlíně hrdě hlásila se k svému národu a přes to i u obecenstva jinonárodního uměním svým získávala vavříny a byla jím oslavována.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1913, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. října 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Jak se z nejslavnější české zpěvačky stala velkostatkářka


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: