Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Český vynález, který z každého plavce udělá superplavce

původně vyšlo: Epocha 1907, autor -a.
Milujete plavání a chcete plavat lépe a rychleji? Článek z roku 1907 vám představí vynález jednoho pražského vynálezce, který vám s rychlým pohybem ve vodě může pomoci.


Plovací rukavice.

Aby mohli snadněji plovat, mají vodní ssavci i ptáci mezi prsty svých nohou plovací blánu; tím získávají velkou plochu, kterou se odrážejí při plování.

Člověk, jenž není od přírody zařízen pro život na vodě a ve vodě, musí si, chce-li si plování usnadnit, pomáhat způsobem umělým, různými plovacími přístroji, jichž už byla sestrojena celá řada.

Nejjednodušší a proto patrně nejlepší myšlenkou v tomto směru je však zajisté nápodobení přírody, totiž spojení prstů na ruce nepropustnou nějakou blanou. Toho se zcela prostě dosáhne plovacími rukavicemi zobrazenými na obrázku, jež si dal nedávno patentovat p. F. Möller v Praze.

Rukavice ty jsou hedvábné, zcela tenké, takže mají oproti jiným plovacím pomůckám tu velikou výhodu, že je lze nositi složené v kapse u vesty.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor -a.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Český vynález, který z každého plavce udělá superplavce


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: