Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Nový typ koňské podkovy, která více šetří kopyta koní

původně vyšlo: Epocha 1907, autor F.T.
Kovat, nebo nekovat koně? Tuto otázku jistě řeší řada milovníků koní. Zajímavý a pro koně údajně lepší typ koňské podkovy vám představí článek z roku 1907.


Nový druh podkovy.

Všeobecně užívaným primitivním připevňováním podkov na konská kopyta pomocí podkováků se kopyta brzy opotřebí, zvláště je-li jako u koní závodních třeba podkovy častěji vyměňovat.

Bylo sice již sestrojeno více druhů podkov, jež se daly na kopyto připevniti zvláštní objímkou, avšak všechny podkovy měly tu velkou vadu, že měla-li podkova dobře držet, bylo nutno kopyto objímkou silně stáhnout.

U podkovy vyobrazené na obrázku se vada tato nevyskýtá.

Podkova ta sestává ze dvou částí, a to z botky vylisované z ocelového plechu síly asi 3 mm a z podkovy vlastní, která se na tuto botku připevní šroubky o zapuštěných hlavách. Postranní a střední pás botky se spojí šroubkem.

Jak patrno z obrázků není kopyto v zadu ničím stahováno a přesto je botka na kopytě pevně držena.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor F.T.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Nový typ koňské podkovy, která více šetří kopyta koní


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: