Fantastický objev nového divokého kmene v Australii

rubrika: historické články / věda a výzkum, původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.
Pravda nebo fikce? V případě některých zpráv je těžké to rozlišit. Jedna z nich je báječný objev německé výpravy do Austrálie, který vám představí historický článek z roku 1907.
Následující text pochází z roku 1907

Nově objevený divoký kmen v Australii.

Němci mají nehorázné štěstí a známá jejich úzkostlivá péče o zdar a blaho národů jim podrobených, Dánů, Elsasanů a Poláků (nehledíc ani k barbarům africkým) láká k nim, kamkoli na své pouti světem zavítají, neznámé dosud národy a pronárody, kteří si div nohy neuběhají, aby pozdravili ušlechtilé rytíře v boji za práva a blahobyt národů.

Není tedy divu, že sotva německá loď „Spreva“ objevila se v úžině ostrovů australských, přichválal, vlastně připloval k ní o překot podivný zástup neznámých, nezbádaných dosud divochů, stojících sotva na prvním stupni civilisace, se zuby gorillími, ploutevními blanami mezi prsty a velikou ploutví na způsob žraločí na páteři, vyšplhal se na loď a postaviv se do řady, za niž by se byl nemusil styděli ani první prušácký kaprál, zvláštní řečí, smišeninou kňučení a mlaskání, dával na jevo ukrutnou radost, že mu je dopřáno pozdraviti zástupce nejkulturnějšího a při tom nejušlechtilejšího národa.

Lodní lékař dr. Allduck ihned je změřil, zvážil a s německou důkladností ověřil a popsal, z čehož měli ubozí divoši, vidouce, že ze tmy naprostého neznáma uvedeni jsou ihned na slunce německé učenosti, takovou radost, že byla obava, aby nesnědli na místě lékáře, kapitána i celou lodní posádku.

Nyní už beze stopy se světa nezmizejí, protože jsou zapsáni a popsáni v německých annalech a protože slovutný učenec, heidelberský profesor Lirpa konal o nich přednášku v berlínském anthropologickém institutu.

Otázka, budou-li je Němci považovati také za nedotknutelnou svou državu, zůstává prozatím nerozhodnuta; v tom případě mohli by se Němci dostati do křížku s mocnou republikou Patagonskou, která v místech těch vykonává svůj protektorát.

Mezinárodní situace ukrutně se přiostřuje, poněvadž prý německá vláda hodlá zakročiti pro tento nepodařený žert aprilový, jimž německá věda a učenost značně se snižuje. Zatim veškeré pátrání po divoších zde popsaných a německou vědou ověřených ukázalo se marným — objevíť se prý jen a jedině v určitém období kolem prvního apríle a zase tak rychle na celý rok mizejí!


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.


témata článku:
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. června 2019


Diskuze k článku „Fantastický objev nového divokého kmene v Australii“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.