Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Klimatizace? Raději výkonný ventilátor (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Teploty stoupají a tropické noci se stávají realitou. Spánek bez výkonného ochlazovače vzduchu či ventilátoru je tak téměř nemožný. Víte ale, na základě jakých parametrů vybrat správný model? Poradíme vám.


S letními vedry se každý vyrovnává jinak.

Někdo se chladí u otevřené lednice, jiný cucá kostky ledu, další se osvěžuje vychlazenými nápoji. Na plné obrátky v tomto období pracují větráky a klimatizační jednotky. Na ně ovšem pozor!

Pozor na teplotní rozdíly!

Problematická není ani tak klimatizace jako taková jako její nastavení na nízkou teplotu. To totiž stojí za výsledným teplotním rozdílem, jemuž se člověk vystaví poté, co ochlazený prostor opustí. Citliví jedinci tyto rozdíly odnášejí rýmou, kýcháním a bolestmi v krku, někteří dokonce angínou, která je dokáže upoutat na lůžko po zbytek léta.

Vyměňte klimatizaci za ventilátor

Výše zmíněným zdravotním potížím předejdete mimo jiné tím, když klimatizaci vyměníte za větrák. Ten v místnosti zvýší proudění vzduchu, což zároveň sníží pocitovou teplotu v místnosti. A horní cesty dýchací zůstanou nedotčené.

Druhy ventilátorů

Na trhu se setkáme s několika druhy ventilátorů, ať již se jedná o stolní, stojací, koupelnové, potrubní, průmyslové či speciální ochlazovací jednotky. Jaký větrák je vhodný právě pro vaši potřebu? V první řadě vycházejte z jeho primárního využití.

Stolní, nebo stojací?

Chcete se ochladit při práci u počítače? Pak zřejmě zvolíte stolní ventilátor. Ten si, jak prozrazuje jeho název, můžete postavit na stůl. Doporučujeme ventilátor otáčivý s možností nastaveni několika rychlostí. Větší prostory dobře ochladí stojací ventilátor, který jednoduše postavíte na zem. U většiny modelů vybavených teleskopickou tyčí máte možnost spolu s rychlostí otáčení samotného větráku nastavit i jejich výšku.

Ochlazovače vzduchu

Velké popularitě se těší i ochlazovače vzduchu, jenž vzduch ochlazují a zvlhčují zároveň. Na rozdíl od koupelnových a potrubních ventilátorů, jejichž hlavním kolem je prostory vlhkosti zbavovat a celkově v nich zvyšovat cirkulaci vzduchu.

Koupelnový a potrubní ventilátor

Nenechte se ale zmást názvem. Koupelnový ventilátor není primárně určen jen do koupelen, ale prakticky do všech prostor, v nichž je nezbytná regulace vlhkosti. To samé platí i na potrubní ventilátor, jenž je zase jedničkou na odsávání znečištěného vzduchu. Jako takový se hodí na toalety, do kuchyní, ale výrobních prostor, ve kterých dochází ke kumulaci nepříjemných pachů.Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
4. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Klimatizace? Raději výkonný ventilátor (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: