Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Velká výstava, kde pošta vystavuje nedoručitelné a zabavené zásilky

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Pošta se sice snaží doručit každý balík, někdy se to ale nepodaří. Důvodem může být špatná adresa, nebo i o zabavení zásilky celníky. Velkou výstavu těch nejpodivnějších a nejzajímavějších nedoručených zásilek vám představí článek z roku 1904.


Prvé museum svého způsobu.

Co vše nalézá se mezi nedoručitelnými zásilkami poštovními, ukáže svým návštěvníkům světová výstava v St. Louisu, na níž zřídí americká správa poštovní museum ze svých zásob, které nashromážděny jsou z předmětů buď neodeslatelných pro nedostatečnou adressu, buď nedoručitelných, ježto adressát nemohl být nalezen, nebo přijati je odmítnul, a konečně i takových, které z dopravy byly vyloučeny pro nebezpečí s dopravou jejich spojené, aneb které konfiskovány byly, ježto jimi zamýšlen byl podvod celní.

K těmto všem předmětům druží se věci, jež z nedostatečně uzavřených dopisů a zásilek byly vytroušeny a mezi nimiž jsou některé opravdu přepodivné.

V čínském oddělení tohoto musea jsou i hedvábné šátky a jiné hedvábné tkaniny, které ukryty byly v novinách a odeslány pod křížovou páskou.

Z Francie docházejí často v novinách hedvábné punčochy, aby vysoké clo bylo uspořeno.

Vystavena i krabice s máslem, zaslaná z Nizozemí a obsahující zásilku diamantů, které takto měly pozornosti celníků uklouznouti!

V severní Americe konfiskováno bývá ročně průměrně 25.000 zásilek proto, že odesílatelé vložili do nich s úmyslem podloudným zboží clu podléhající.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Velká výstava, kde pošta vystavuje nedoručitelné a zabavené zásilky


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: