Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se před 100 lety chodilo na výlet k pyramidám

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Výlety na exotická místa nejsou nic nového. Článek z roku 1908 vám přiblíží, jak tehdy probíhal výlet k egyptským pyramidám.


Nedělní výlet k pyramidám

Nedělní výlet k pyramidám nenáleží už nikterak do prospektu obtížných podniků — docela lehce můžeme jej zařaditi do výletů polodenních — ač ovšem meškáme-li právě v Kairu.

Z Kaira přes Nil do města Giseh, v jehož okruhu pyramidy umístěny a odkudž také veškery výlety k nim se podnikají, vede pohodlná dráha tramwayová pouhých 12 km., jež se ujedou za hodinu ...

A potom romantická pout bud „pěchourem“ nebo soumarem nebo velbloudem — však se už pořadatelé obligátních výletů o vše pohodlí postarají.

Cestujícím netřeba nežli diviti se a platiti.

Nějaký Arab zvláště vycvičený vyškrábe se nahoru — jako na našem obrázku — a vyhlíží tak groteskně ve své výši jako drobný pták — pyramidy stojí tiše a nehnutě; stavba přetrvavší desetitisíciletí přetrvá i toto bláznění lidské . . .

„Čas se směje všemu, ale pyramidy smějí se času ! . . .“


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. května 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jak se před 100 lety chodilo na výlet k pyramidám


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: