Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Krmení obrovského hroznýše, který odmítal potravu
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Co dělat, když zvíře žijící v zajetí odmítá jíst? Článek z roku 1902 vám ukáže, jak si s tím tehdy násilím poradili v jedné americké ZOO. Původní dovětek článku vás jistě překvapí i dnes.


Krmení obrovského hada v zoologické zahradě New-Yorské.

Stává se často, že obrovský had hroznýš královský — boa constrictor — odmítá v zajetí každou potravu; vydrží sice dlouho o hladu, konce však bývají smutné, neboť bez potravy není života.

Také obří had zoologické zahrady v New-Yorku v Americe pohrdal zarputile největšími lahůdkami hadími — myšmi, krysami a králíky, zvoliv si již patrně dobrovolnou smrt hlady. Tomu musilo se zavčas předejiti — nejednalo se tak o choutky hada samého, jako o jeho cenu, několik tisíc dollarů.

A tu přikročeno k násilnému krmení zvířete. Deset silných mužů uchopilo hada, jenž se divoce bránil, a hlídač vecpal mu opatrně pomocí dlouhé týče do chřtánu teplou živou lahůdku myší a králičí.

Potom uložili hada zase do jeho klece a přáli mu »dobré zažití«! Zažití to trvalo zase několik měsíců, ale celkem je vyhráno.

Zvíře nemá práva ani hlady pojiti.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. dubna 2019Debata k článku 'Krmení obrovského hroznýše, který odmítal potravu'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.