Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Krmení obrovského hroznýše, který odmítal potravu

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Co dělat, když zvíře žijící v zajetí odmítá jíst? Článek z roku 1902 vám ukáže, jak si s tím tehdy násilím poradili v jedné americké ZOO. Původní dovětek článku vás jistě překvapí i dnes.


Krmení obrovského hada v zoologické zahradě New-Yorské.

Stává se často, že obrovský had hroznýš královský — boa constrictor — odmítá v zajetí každou potravu; vydrží sice dlouho o hladu, konce však bývají smutné, neboť bez potravy není života.

Také obří had zoologické zahrady v New-Yorku v Americe pohrdal zarputile největšími lahůdkami hadími — myšmi, krysami a králíky, zvoliv si již patrně dobrovolnou smrt hlady. Tomu musilo se zavčas předejiti — nejednalo se tak o choutky hada samého, jako o jeho cenu, několik tisíc dollarů.

A tu přikročeno k násilnému krmení zvířete. Deset silných mužů uchopilo hada, jenž se divoce bránil, a hlídač vecpal mu opatrně pomocí dlouhé týče do chřtánu teplou živou lahůdku myší a králičí.

Potom uložili hada zase do jeho klece a přáli mu »dobré zažití«! Zažití to trvalo zase několik měsíců, ale celkem je vyhráno.

Zvíře nemá práva ani hlady pojiti.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Krmení obrovského hroznýše, který odmítal potravu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: