Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Sfinga s pyramidou, překvapivé turistické atrakce Jičínska

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Když se řekne Jičín, napadne vás spíš loupežník Rumcajs než egyptské pyramidy. Podle článku z roku 1908 se ale v nedaleko Jičína dala najít i sfinga s pyramidou.


„Egyptské stavby“

Pěkný kousek uměleckého smyslu provedli bratři Valouškové v Jičíněvsi u Jičína výtvorem obrovské egyptské pyramidy i sfíngy ze sněhu.

Na obě tyto stavby bylo potřebí přes 50 vozů sněhu. Celek s mohutným pozadím Češova v nesmírné sněhové pláni působil dojmem vskutku groteskním, škoda že jen chvilkovým!

Ale na památku abnormální letošní zimy buďtež v listě našem aspoň fotograficky zachyceny a zachovány. Byla to pěkná podívaná, která přivábila na sta návštěvníku.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Sfinga s pyramidou, překvapivé turistické atrakce Jičínska


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: