Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Sfinga s pyramidou, překvapivé turistické atrakce Jičínska
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Když se řekne Jičín, napadne vás spíš loupežník Rumcajs než egyptské pyramidy. Podle článku z roku 1908 se ale v nedaleko Jičína dala najít i sfinga s pyramidou.


„Egyptské stavby“

Pěkný kousek uměleckého smyslu provedli bratři Valouškové v Jičíněvsi u Jičína výtvorem obrovské egyptské pyramidy i sfíngy ze sněhu.

Na obě tyto stavby bylo potřebí přes 50 vozů sněhu. Celek s mohutným pozadím Češova v nesmírné sněhové pláni působil dojmem vskutku groteskním, škoda že jen chvilkovým!

Ale na památku abnormální letošní zimy buďtež v listě našem aspoň fotograficky zachyceny a zachovány. Byla to pěkná podívaná, která přivábila na sta návštěvníku.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. dubna 2019Debata k článku 'Sfinga s pyramidou, překvapivé turistické atrakce Jičínska'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.