Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se v Bosně chodilo na lov
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

O jednom dávném zvyku, jak se kdysi v Bosně chodilo na lov divokých ptáků, vám více prozradí náš historický článek z roku 1908.


Bosenští sokolníci.

Zmínili jsme se minule, že v okolí Maglaje — i jinde po Bosně — panuje dosud zvyk loviti divoké ptactvo pomocí ochočených sokolů, jako kdysi ve středověku.

Cvičený k účelu tomu sokol dopravuje se na loviště maje obyčejně oči zastřené a ovšem i připoutaný, načež uvolněn vzlétne šipkou do vzduchu a vrhá se na ptactvo, srážeje je k zemi.

Cena dokonale vycvičených sokolů jest ovšem značná.

Obraz náš jest vysoce charakterickou illustrací rázovitého dosud způsobu života v této zemi slovanské.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
30. března 2019Debata k článku 'Jak se v Bosně chodilo na lov'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.