Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se v Bosně chodilo na lov

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
O jednom dávném zvyku, jak se kdysi v Bosně chodilo na lov divokých ptáků, vám více prozradí náš historický článek z roku 1908.


Bosenští sokolníci.

Zmínili jsme se minule, že v okolí Maglaje — i jinde po Bosně — panuje dosud zvyk loviti divoké ptactvo pomocí ochočených sokolů, jako kdysi ve středověku.

Cvičený k účelu tomu sokol dopravuje se na loviště maje obyčejně oči zastřené a ovšem i připoutaný, načež uvolněn vzlétne šipkou do vzduchu a vrhá se na ptactvo, srážeje je k zemi.

Cena dokonale vycvičených sokolů jest ovšem značná.

Obraz náš jest vysoce charakterickou illustrací rázovitého dosud způsobu života v této zemi slovanské.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
30. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jak se v Bosně chodilo na lov


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: