Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak nezaměstnaní Angličané utíkali za prací do cizí země

původně vyšlo: Besedy lidu 1906, autor neuveden.
Dnes si část obyvatel Anglie stěžuje na množství přistěhovalců, kteří jim údajně berou práci. Jak vám ukáže článek z roku 1906, tak to není tak dlouho kdy bylo situace obráceně a svou zemi naopak kvůli nedostatku práce opouštěli Angličané.


Nezaměstnanost v Anglii.

Nezaměstnanost, nedostatek práce jest jistě věc zlá a krutá tomu, kdo pracovati chce a jemuž práce jest jediným zdrojem výživy a blahobytu.

U nás proti zlu tomu málo můžeme činiti — ale jinde, ku př. v bohaté Anglii, není-li práce doma, postarají se veřejní činitelé o to, aby se dělnictvu dostalo práce jinde.

Anglie má množství velkých a zámožných osad, kde je dosti nouze o řádného dělníka, a tak vláda anglická vydá provolání, že tolik a tolik dělníků bude dopraveno zdarma za moře — a který nezaměstnaný by si rád nedal říci?

V severní Americe má Anglie veliké území, Kanadu, málem jako celou Evropu velikou, a angličtí dělnici londýnští, jak na obrázku našem vidíme, rádi vstoupí na loď, aby hledali a nalezli trvalé zaměstnání v Kanadě.

Není to tak zlé, mluví se tam anglicky jako doma.zdroj historického článku:
Besedy lidu 1906, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak nezaměstnaní Angličané utíkali za prací do cizí země'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: