Vývoj mobilních telefonu (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Bejvávalo ve 20. století v 50 letech mobilní telefony v USA, které se z počátku prodávaly jako vybavení automobilů. První přenosné telefony se objevily až v 70. letech. Nejednalo se však o kapesní přístroje, protože ty byste do kapes určitě nedali.

V 80. letech se stále předpokládalo, že telefony bude využívat malá část obyvatelstva. U nás v České republice tedy vše začalo pevnými linkami. A asi první mobilní telefony se začaly ve velké míře objevovat až někdy od roku 1995. Určitě všichni známé telefony Nokia, která teď mimochodem patří společnosti HMD Global.

Od prvopočátku se toho opravdu hodně změnilo, kdy v roce 2007 byl představen první chytrý telefon iPhone. Jednalo se o revoluci, protože telefony obdržely systém, který se choval jako počítač. Následně konkurence jako je Samsung, tak začala vydávat telefony série Galaxy S a to již se systémem Android.

Na systému Android se již pracovalo od roku 2003, ale až v roce 2007 byl Android vyvinut jako platforma. V roce 2008 byl uveden do prodeje první komerční telefon Android T-Mobile G1 (HTC Dream). Už v roce 2010 se Android stal nejpouživanějším systémem na světě a v roce 2013 již disponoval 80% trhem.

Aplikace na mobil

Následně se začaly vydávat aplikace, které procházely vývojem tak, jak procházel vývojem systém Android. Android aplikace byly ze začátku velmi jednoduché a velmi těžko dokázaly navigovat. V dnešní době tady máme GPS aplikace s real-time provozem na silnici a krom toho nechybí ani OCR čtení v reálném čase a zároveň překládání různých nápisu, menu v restauracích a to díky Google Překládači.

Android hry a jejich vývoj

Co se týče Android her, tak ze začátku se jednalo o legendárního hada na Nokia 3310, ale postupem času s vývojem Android systému a zlepšení API pro vývoj her, tak se android hry dostaly do stádia, které dokážou konkurovat i takovým konzolovým nebo PC hrám. Již si můžete zahrát známé hry jako Fortnite nebo PUBG Mobile a další zábavné hry online.

Budoucnost

Rok 2019 je navíc ve znamení 5G sítě a skládaných telefonu, které byly představeny na MWC 2019 v Barcelóně. Telefony se tak dají složit na úroveň malého telefonu a zároveň rozložit na skoro velikost tabletu.

5G síť zase nabídne vyšší rychlost stahování, nízkou odezvu a hlavně je to příprava pro chytrá města. V České republice prozatím plnohodnotná síť 5G není, ale již se v některých městech testuje.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
9. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.