Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak správně škrtat zápalky, aby dlouho vydržely

původně vyšlo: Česká hospodyně 1917, autor neuveden.
Dnes se to může zdát zvláštní, ale v době první světové války bylo třeba šetřit každou sirkou. Článek z roku 1917 vám proto popíše, jak by se mělo se sirkami správně škrtat.


Jak šetřit zápalek.

Touto jistě velice časovou záležitosti zaměstnávají se nyní také v Anglii.

Vychvalované náhražky zápalek se neosvědčily, proto nezbude, než vzíti útočiště k osvedčené pomůcce, šetřiti tím, co je. »Daily Chronicle« radí, jak se má šetřiti zápalkami.

Praví, že většina lidi neví prostě, jak se má s tímto nyní vzácným předmětem zacházeti. Mnoho zápalek se na přiklad zničí tím, že příliš prudkým škrtnutím hlavička ulítne.

Není správné škrtati zápalkou o krabičku, naopak, zápalku dlužno drželi v ruce blízko hlavičky a krabičkou se má přejeti hlavička.

Dále se nemá škrtali po délce třecí plochy krabičky, nýbrž po šířce, aby se neopotrebovala předčasně.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1917, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jak správně škrtat zápalky, aby dlouho vydržely


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: