Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak správně škrtat zápalky, aby dlouho vydržely
původně vyšlo: Česká hospodyně 1917, autor neuveden.

Dnes se to může zdát zvláštní, ale v době první světové války bylo třeba šetřit každou sirkou. Článek z roku 1917 vám proto popíše, jak by se mělo se sirkami správně škrtat.


Jak šetřit zápalek.

Touto jistě velice časovou záležitosti zaměstnávají se nyní také v Anglii.

Vychvalované náhražky zápalek se neosvědčily, proto nezbude, než vzíti útočiště k osvedčené pomůcce, šetřiti tím, co je. »Daily Chronicle« radí, jak se má šetřiti zápalkami.

Praví, že většina lidi neví prostě, jak se má s tímto nyní vzácným předmětem zacházeti. Mnoho zápalek se na přiklad zničí tím, že příliš prudkým škrtnutím hlavička ulítne.

Není správné škrtati zápalkou o krabičku, naopak, zápalku dlužno drželi v ruce blízko hlavičky a krabičkou se má přejeti hlavička.

Dále se nemá škrtali po délce třecí plochy krabičky, nýbrž po šířce, aby se neopotrebovala předčasně.původ historického článku:
Česká hospodyně 1917, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. února 2019Debata k článku 'Jak správně škrtat zápalky, aby dlouho vydržely'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.