Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vynález, usnadňující v zimě práci tažným koňům

původně vyšlo: Epocha 1904, autor F. T.
Jízda na zasněžené silnici je náročná. A snad dvojnásob to platilo pro tažné koně, když museli hlubokým sněhem táhnout těžký vůz. Článek z roku 1904 vám popíše vynález, který měl koňům jejich zimní dřinu ulehčit.


Přeměna vozu v saně.

V jistém anglickém časopise byl nedávno popsán vynález vyobrazený zde na obrázku, jehož účelem je snadná a rychlá přeměna každého vozu v saně.

Připevněni tohoto přístroje možno provést beze všech zvláštních nástrojů.

Kolo se uloží do prohloubeniny ve hlavní části přístroje, ramena otáčivě upevněná se připevní pomoci šroubů do rohů mezi obručí, špicemi a hlavou kola.

Tím se získá dostatečně pevné spojení sáněk s kolem vozu, jejž lze pak užit bez dalších změn pro jízdu po sněhu a ledu jako saní.zdroj historického článku:
Epocha 1904, autor F. T.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Vynález, usnadňující v zimě práci tažným koňům


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: