Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vynález, usnadňující v zimě práci tažným koňům
původně vyšlo: Epocha 1904, autor F. T.

Jízda na zasněžené silnici je náročná. A snad dvojnásob to platilo pro tažné koně, když museli hlubokým sněhem táhnout těžký vůz. Článek z roku 1904 vám popíše vynález, který měl koňům jejich zimní dřinu ulehčit.


Přeměna vozu v saně.

V jistém anglickém časopise byl nedávno popsán vynález vyobrazený zde na obrázku, jehož účelem je snadná a rychlá přeměna každého vozu v saně.

Připevněni tohoto přístroje možno provést beze všech zvláštních nástrojů.

Kolo se uloží do prohloubeniny ve hlavní části přístroje, ramena otáčivě upevněná se připevní pomoci šroubů do rohů mezi obručí, špicemi a hlavou kola.

Tím se získá dostatečně pevné spojení sáněk s kolem vozu, jejž lze pak užit bez dalších změn pro jízdu po sněhu a ledu jako saní.původ historického článku:
Epocha 1904, autor F. T.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. ledna 2019Debata k článku 'Vynález, usnadňující v zimě práci tažným koňům'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.