Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Létání balonem - levný způsob boje amerických milionářů proti stresu

původně vyšlo: Epocha 1907, autor —s.
Létání rozhodně není levný koníček, nicméně jak vám ukáže článek z roku 1909 - tak je to pořád levnější zábava než například automobil. A navíc má létání balonem pro své příznivce nezanedbatelné pozitivní zdravotní důsledky.


Co stojí vzduchoplavba.

Značný rozvoj v oboru vzduchoplavby za poslední dobu způsobil, že se tohoto nejmodernějšího dopravního prostředku uchopil sport; zvláště v anglickém a americkém sportovním světě se jízda balonem považuje za „rovnocennou“ s jízdou v automobilu.

Při tom není tento sport ani tak drahý jako automobil.

Ovšem nehodí se právě také pro hubené tobolky, ale přec je možno si pořídit, jak se dovídáme v časopise „World’s Work“, ballon dobré jakosti za 4000 K a ballon s hedvábným obalem za 5000 K; jedna náplň ballonu plynem pak stojí asi 120 K. Na opotřebení není nutno mnoho počítat, poněvač je možno takovým ballonem vystoupit až 200krát do výše.

Z toho je patrno, že tento sport není tak daleko nákladný jako jiné zábavy, jež si bohatí lidé dopřávají.

Také jinak nemá žádný sport blahodárnější následky nežli jízda ballonem. Především je radikalním prostředkem proti nervose, jelikož se přepjaté nervy utišují už po krátkém pobytu ve vyšších vzduchových vrstvách.

Američtí millionáři, kteří se prví zabývali tímto sportem, přišli na myšlenku užívat ho jako léku proti neurasthenii. Tím se výstup ballonem, jenž zprvu měl sloužit hlavně vědeckým účelům, stal účinným lékem blaseovaného sportovního světa, a je uznáván za nej elegantnější a nejmodernější.zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor —s.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Létání balonem - levný způsob boje amerických milionářů proti stresu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: