Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak využít včely k doručování zpráv?
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor P.

Poštovní holubi se používají k doručování zpráv v dobách války i míru už staletí. Co ale místo nich zkusit použít včely? Úspěšné pokusy v tomto oboru vám popíše článek z roku 1903.


Včela poslem.

Podivnou věc vymyslil si kterýsi nájemce hospodářství v západní Anglii. Užívá včel za poslíčky.

Vezme ze svého včelína včelku domů, nebo kamkoli jinam, napíše malým písmem, jež pouze drobnohledem lze čisti, na lísteček papíru zprávu, a přilepí papírek na spodní část těla včelky. Po té včelu pustí a táž rychle odlétá do svého úle.

Toť ovšem jen hříčka, které však i jindy bude lze s prospěchem užiti. V dobách obležení na příklad mohly by včely konati dobré služby, ba vyniknouti jimi i nad holuby. Letícího holuba poštovního lze ve výši lehce postřehnouti a sestřeliti.

Kdo však by mohl sledovati let včely? Anglický list Westminster Gazette radí ministerstvu války, aby si této věci dobře povšimlo.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor P.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. ledna 2019Debata k článku 'Jak využít včely k doručování zpráv?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.