Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak využít včely k doručování zpráv?

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor P.
Poštovní holubi se používají k doručování zpráv v dobách války i míru už staletí. Co ale místo nich zkusit použít včely? Úspěšné pokusy v tomto oboru vám popíše článek z roku 1903.


Včela poslem.

Podivnou věc vymyslil si kterýsi nájemce hospodářství v západní Anglii. Užívá včel za poslíčky.

Vezme ze svého včelína včelku domů, nebo kamkoli jinam, napíše malým písmem, jež pouze drobnohledem lze čisti, na lísteček papíru zprávu, a přilepí papírek na spodní část těla včelky. Po té včelu pustí a táž rychle odlétá do svého úle.

Toť ovšem jen hříčka, které však i jindy bude lze s prospěchem užiti. V dobách obležení na příklad mohly by včely konati dobré služby, ba vyniknouti jimi i nad holuby. Letícího holuba poštovního lze ve výši lehce postřehnouti a sestřeliti.

Kdo však by mohl sledovati let včely? Anglický list Westminster Gazette radí ministerstvu války, aby si této věci dobře povšimlo.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor P.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jak využít včely k doručování zpráv?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: