Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se stádo slonů dostalo do Labe?

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Chcete si odpočinout od aktuálně všudypřítomného sněhu a zimy? Nabízíme vám historický článek o tom, jak bylo v parném létě roku 1905 možné v Labi spatřit velmi nezvyklé plavce.


Sloní lázeň v Labi.

Období letošního parna, vpravdě saharského, naučilo kde koho dobrodiní pravých, přirozených lázní říčních a rybničních.

Také zvířata, pouhým pudem sebezachování puzena, vymáhala na pánech svých chvilku šťastné svobody k účelům lázeňským, a bylo neobyčejně zajímavo pozorovati, s jakou sybaritskou rozkoší nořila se do chladných vln.

Je známo, že i slon miluje koupele. Tak tomu bývá i v zajetí — v Drážďanech četa slonů s cirkem tam přibyvších, dostavši od svých pánů dovolení k vycházce, hnala se úprkem k Labi, a vrhši se do jeho hlubin radostným daleko slyšitelným troubením svých chobotů dávala na jevo své plné uspokojení, poskytujíc tak obraz nanejvýš groteskní a jistě ne každodenní.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jak se stádo slonů dostalo do Labe?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: