Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se stádo slonů dostalo do Labe?

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Chcete si odpočinout od aktuálně všudypřítomného sněhu a zimy? Nabízíme vám historický článek o tom, jak bylo v parném létě roku 1905 možné v Labi spatřit velmi nezvyklé plavce.


Sloní lázeň v Labi.

Období letošního parna, vpravdě saharského, naučilo kde koho dobrodiní pravých, přirozených lázní říčních a rybničních.

Také zvířata, pouhým pudem sebezachování puzena, vymáhala na pánech svých chvilku šťastné svobody k účelům lázeňským, a bylo neobyčejně zajímavo pozorovati, s jakou sybaritskou rozkoší nořila se do chladných vln.

Je známo, že i slon miluje koupele. Tak tomu bývá i v zajetí — v Drážďanech četa slonů s cirkem tam přibyvších, dostavši od svých pánů dovolení k vycházce, hnala se úprkem k Labi, a vrhši se do jeho hlubin radostným daleko slyšitelným troubením svých chobotů dávala na jevo své plné uspokojení, poskytujíc tak obraz nanejvýš groteskní a jistě ne každodenní.zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak se stádo slonů dostalo do Labe?'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: