Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kdo vyhrál milion v loterii?
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

V milionovou výhru v loterii doufají zástupy lidí po celém světě, občas se to některým ale skutečně poštěstí a hlavní cenu vyhrají. Jedny takové šťastné výherce v loterii vám představí článek z roku 1905.


Vyhráli million.

Jest to sice jen million franků, tedy „maličkost“ asi čtyři sta tisíc zlatých dle našich peněz, ale ani ten pakatýlek není konečně k zahození.

Hlavní výhra pařížská tiskové lotorie dostala se řízením osudu koncem roku předloňského majitelce hostince v Nancy, již také naši čtenáři z našeho obrázku znají.

Letos ruka Štěstěny obdařila hlavní výhrou tři příslušníky dělnického stavu: manželé Keplerovy a dělníka Messingra v Paříži, kteří si los koupili společně.

Štěstí potkalo tentokrát aspoň „potřebné lidi".původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. ledna 2019Debata k článku 'Kdo vyhrál milion v loterii?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.