Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kdo vyhrál milion v loterii?

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
V milionovou výhru v loterii doufají zástupy lidí po celém světě, občas se to některým ale skutečně poštěstí a hlavní cenu vyhrají. Jedny takové šťastné výherce v loterii vám představí článek z roku 1905.


Vyhráli million.

Jest to sice jen million franků, tedy „maličkost“ asi čtyři sta tisíc zlatých dle našich peněz, ale ani ten pakatýlek není konečně k zahození.

Hlavní výhra pařížská tiskové lotorie dostala se řízením osudu koncem roku předloňského majitelce hostince v Nancy, již také naši čtenáři z našeho obrázku znají.

Letos ruka Štěstěny obdařila hlavní výhrou tři příslušníky dělnického stavu: manželé Keplerovy a dělníka Messingra v Paříži, kteří si los koupili společně.

Štěstí potkalo tentokrát aspoň „potřebné lidi".


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Kdo vyhrál milion v loterii?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: