Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak kdysi křesťané slavili Vánoce přímo ve Vatikánu?

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Historický článek z roku 1908 vám popíše, jaká nálada kdysi vládla při oslavě Vánoc přímo na Svatopetrské náměstí ve Vatikánu.


O Vánocích před velechrámem sv. Petra v Římě

O Vánocích před velechrámem sv. Petra v Římě, tímto triumfálním dílem vítězství křesťanství nad pohanstvím, budovaným s nesmírným nákladem po celá století a obsahujícím arcidíla umění církevního, nastává ruch neobyčejný.

Vedle míst v samotné ,.Svaté zemi“ není pro věřícího katolíka místa, kde by se srdce jeho mocněji rozechvívalo nežli zde, kde o půlnoční zazáří veškeré ohromné prostory chrámové, největší na světě, i podzemní kostelík pod ním — sacre grotte vaticane — tisíci světly tklivé a radostné vánoční nálady.

Tehda bývá chrám přeplněn návalem zbožných věřících a průvody lidstva vcházejíce do chrámu i vycházejíce plní širé prostranství před chrámem, náměstí sv. Petrské, i zdá se, jakoby mohutné bezpočetné sloupy a obelisky jeho oživovaly tajemným kouzlem svaté noci vánoční.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak kdysi křesťané slavili Vánoce přímo ve Vatikánu?'Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: