Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak si kdysi Praha zamilovala bruslení

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Bruslíte rádi? Přinášíme vám historický článek z roku 1908, který vám ukáže jak se bruslení - tehdy velmi populární novinka - provozovalo na pražských ostrovech.


Z pražských ostrovů - kluzišť.

Z pražských kluzišť zachytil fotograf náš několik obrázků, v nichž se jeví onen hojný rozmarný a — zdravý ruch saisony zimní, bruslařství.

Bruslařství konečně ,,vjelo“ vítězně i do školních osnov a tvoří nyní část tělesné výchovy u naší mládeže.

A není snad — kromě koupání a plování veselejšího a bodřejšího sportu než rozjížděti se a uháněti po křišťálové hladině lední, při čemž celý svět nabývá náhle zcela nového zdání — obzvláště, jestliže činíme tak o dvou — ovšem mladého a různého pohlaví.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
19. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak si kdysi Praha zamilovala bruslení'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: