Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Hradčany opět osídleny šlechticem

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Pražské Hradčany byly dlouhá léta opuštěné, bez obyvatele s takzvanou modrou krví. Článek z roku 1903 vám popíše, kdy se to změnilo a kdo byl ten šlechtic, který opět osídlil Hradčany.


Arcivévoda Ferdinand Karel.

Nejvyšším rozhodnutím císařským staly se naše královské Hradčany po dlouhých letech svého osiření poznovu sídlem člena panující rodiny Habsburské.

Jest jím arcivévoda Ferdinand Karel, synovec císařův, mladší syn arcivévody Karla Ludvíka; arcivévoda narodil se ve Vídni r. 1868; věnoval se stavu vojenskému a byl jmenován velitelem 18. pěší brigády pražské.

Uvítání arcivévody 2. t. m. dálo se způsobem slavnostním; vítajícímu jej starostovi měst pražských, dru. Srbovi projevil arcivévoda své potěšení, že zavítal do Prahy, kterou zná již z doby, kdy byl přítomen při instalaci své sestry arcivévodkyně Marie Annunciaty jako opatky ústavu šlechtičen.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Hradčany opět osídleny šlechticem


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: