Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Zdají se vám dnešní reklamy přehnané? Dřív bývaly ještě víc

původně vyšlo: Česká hospodyně 1904, autor neuveden.
Někdy je až k smíchu, jak nám reklamy nabízejí samé nejlepších, nejúžasnějších a nejmodernější produkty. Ale jak už to tak na světě bývá, není to nic nového. Podívejte se, s jakou skromností se propagovala čokoláda v roce 1904.


Slovanská čokoláda

Činíme pokus se zbožím výborné, každou soutěž vylučující jakosti, v úpravě dosud nebývalé, rázu našeho, českého, slovanského.

K tomu ještě má novinka tato účel vzdělavací, a sice na obalech jsou akademickým malířem Šimůnkem umělecky provedené podobizny předních literátů, politiků, učenců, umělců a žurnalistů slovanských, opatřené stručnými dáty životopisnými.

Skvostné provedení těchto obrázků přímo vybízí ku zakládání sbírky těchto podobizen, a toto sběratelství každý soudní člověk musí považovati za účelnější, nežli kterýkoli jiný sběratelský sport.

První serie obsahuje následující portréty: Palacký, Jul. Grégr, Havlíček, Tolstoj, Sienkiewicz, J. Kollár, Jan Hus, Kosciusko, Rieger, Jar. Čermák, Amos Komenský, Jan Žižka, Svat. Čech, Jul. Zeyer, Vereščagin, Turgeněv, Mikuláš II., černohorské kníže, Ant. Dvořák, B. Smetana a Brožík.

Jestli tato serie potká se s takovou účastí obecenstva jakou očekáváme, budou následovati serie další a pořídíme tímto způsobem celý pantheon vynikajících mužů všech národů slovanských.

Všude k dostání, zvláště ve skladech firmy dříve Maršner, Praha, Václavské nám, proti Politice, Ferdinandova tř., proti Choděrovi.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1904, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.