Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Psí móda - pařížská novinka ze začátku minulého století, která se udržela dodnes
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Pokud si myslíte, že jsou módní oblečky pro psy novodobým vynálezem, tak vás zajisté překvapí náš článek z roku 1903. Souhlasíte s názorem, který měl tehdy jeho autor?


Modní zimní toiletta psů.

Pseudohumanita lidská vydává čím dále tím podivnější květy; roní slzy soucitu nad »němým světem bolesti«, zvířátky, a snaží se všemožně poleviti trapný osud jejich, ale ponechává klidně hladovícího dělníka milosrdenství božímu — když ta opravdová bída lidská často tak odporně páchne a do očí píchá!

A potom moda je moda, i při zvířátkách.

Taková moderní dáma pařížská, jíž slovo »chic« a všecko, co k němu směřuje, je jediným lidským i božským přikázáním, nemůže přece objeviti se na ulici se svým psíčkem, jenž by nebyl opatřen jinou toilettou, nežli jak ji moda přikazuje!

Rozumí se, že se nalezne množství jednotlivců i celých podniků, kteří této pošetilé vášni, oblékati zvířátka, holdují rádi z ohledů spekulativních, a tak »ubozí« psíkové mají v Paříži již své opravdové »maîtres de tailleurs«.

Dnes již neobjevují se v kruté zimě na ulicích pařížských psi bosí, ale v něžných botičkách, šitých zcela na nožku — co na tom, že vedle někomu roztrhanou obuví čiší mráz do kostí — to je jen člověk!

Ach — krutá ironie světa — člověk psovi závidějící!zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. listopadu 2018

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Psí móda - pařížská novinka ze začátku minulého století, která se udržela dodnes'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.