Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Lze pomocí hypnózy uspat člověka na celý měsíc?

původně vyšlo: Epocha 1895, autor neuveden.
Jste příznivci hypnózy, nebo jí naopak pokládáte za šarlatánství? Ať tak či tak, jistě vás zaujme historický článek z roku 1895 věnovaný právě hypnóze.


Hypnóza

Pokusy hypnotické staly se dnes poněkud všedními, přece však budí zájem případ v Royal Aquarium londýnském, kde uspán hypnoticky jistý muž na 30 dnů.

Po uplynutí oné doby probuzen opět a uznán zcela zdráv, aniž by dlouhý spánek zanechal vážnějších stop po sobě. Na váze pozbyl jen několik liber, za to narostl jemu dlouhý vous. Nezdálo se mu v té době pranic a probudil se velmi hladov, což rádi věříme.

Obecenstvo mělo na věci zájem značný a podnikatel dobře pochodil. Pěkná illustrace naší doby. Pokusy vědecké ve službě spekulace!

Snad bude to pobídkou různým »skvěle placeným chuďasům«, by následovali příkladu toho. Snad dala by se methoda provésti »en gross«. Jaké to vyhlídky pro důmyslné národohospodáře a státníky!


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1895, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Lze pomocí hypnózy uspat člověka na celý měsíc?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: