Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaký je rozdíl mezi jízdou tramvají v Americe a u nás

původně vyšlo: Epocha 1904, autor L.
Zajímavé srovnání života Američanů se životem našich předků vám ukáže článek z roku 1904. Myslíte, že to platí i dnes?


Jízda po tramwayi

Jak se v Americe jezdí po tramwayi, poznáme z charakteristického obrázku fotografie dobře obsazeného vozu v New-York-u.

V této »zemi volnosti« nebrání většinou žádné předpisy tomu, kdo se chce nechat přejet nebo zlámat vaz, aby tak neučinil, a občané Nového světa by se silně bránili vměšování se policie do těchto zcela soukromých záležitostí pasažérů městských drah.

Kdo se chce svést po tramwayi, ať si tam najde místo kdekoli ; libo-li mu, může se vecpat do plného již vnitra vozu, ne-li, může zůstat stát na stupátku bleskurychle ujíždějícího vozu — po tom nikomu nic není.

Jak vidno, i v tomto ohledu jednají Američané dle hesla »Pomoz si sám!«

A u nás? Vydá-li se zákaz přeplňování tramwayových vozů, je to sice hned samo obecenstvo v prvé řadě, které ho nezachovává. Avšak nemůže-li se někdo dostat na stanici do přeplněného vozu, hned volá po policejních předpisech, zákazech, nařízeních a pod.

Jsme to znamenitě disciplinované obecenstvo !zdroj historického článku:
Epocha 1904, autor L.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jaký je rozdíl mezi jízdou tramvají v Americe a u nás'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: