Způsobila zkázu lodě Titanic prokletá egyptská mumie?

původně vyšlo: Lidové noviny - 1914, autor neuveden.
Kolem starých egyptských mumií existuje řada strašidelných bájí a legend. Článek z roku 1914 vás seznámí s příběhem jedné prokleté mumie, která při převozu z Anglie do Ameriky prý zavinila potopení legendárního Titanicu.


Zkázonosná mumie.

Čtenáři novin se snad ještě pamatují, že před nějakou dobou přinášely evropské listy zprávu o mumii kteréhosi egyptského krále, která je uschována v britském museu a přinesla každému neštěstí a zkázu, kdo s ní přisel do jakéhokoli styku.

V »International Psychic Gazette« je obsáhlý článek o této mumii, v němž se ihned v úvodu poukazuje k tomu, že zkázonosná tato mumie byla pro své nemilé vlastnosti ze sálu odstraněna a nahrazena nápodobeninou; pravá mumie byla uložena kdesi ve sklepů.

Návštěvníci byli výbornou kopií mumie zcela oklamáni, až jednou jeden americký aegyptolog přijel asi před 2 lety do Londýna a poznal, že mumie je padělek.

Poněvadž tento Američan nebyl pranic pověrčivý, učinil ředitelství musea ostré výčitky, že povolilo odstranění mumie do sklepa.

Tím byl vlastně spáchán na vědě podvod a Američan hrozil, že podvod ten odhalí.

Aby však britskému museu neškodil, nabídl se, že mumii vezme do Ameriky, kde se už v strašidla a pověry nevěří; za podmínku kladl, že padělek musí býti z musea odstraněn a zničen.

»International Psychic Gazette«, sděluje, že pravá mumie byla skutečně Američanu vydána. Dal ji do pevné bedny a odeslal ji s udáním, že jsou v bedně knihy. Loď, jíž byla mumie převážena a po níž plul též Američan, byla — »Titanic«.

Zkáza této nádherné, svého času největší lodě, byla prý posledním dílem neblahé egyptské mumie, která teď leží hluboko na mořském dně.

To s velkou vážností tvrdí i jmenovaný list, který je veden jinak přísně vědecky.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1914, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. května 2022


Diskuze k článku „Způsobila zkázu lodě Titanic prokletá egyptská mumie?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.