Rok 1936: Šampaňské jako součást olympijského tréninku rekordmanky v plavání?

rubrika: historické články / sport, původně vyšlo: Pozor - 1936, autor neuveden.
Může být nezřízené pití alkoholu bráno jako nepovolený doping, obyčejný alkoholismus, nebo jako oficiální součást tréninku vrcholové sportovkyně na olympiádu? Článek z roku 1936 vás seznámí s plavkyní, podle které mělo být šampaňské součástí její přípravy na pokoření dalšího rekordu v plavání.
Následující text pochází z roku 1936

Šampaňské součástí olympijského treningu

Sensace s diskvalifikací Eleanor Holm-Jarretové

Z Hamburku. 24.-7. Krátce před přistáním lodí »Manhattan«, na které jede olympijská výprava USA do Evropy, sešel se americký olympijský výbor ke konečné schůzi. Hlavním bodem bylo jednání o chování slavné americké plavkyně a rekordwomen Eleanor Holm-Jarretové, která byla pro několikanásobné porušení treningových předpisů potrestána okamžitým vyloučením z amerického olympijského družstva.

Zmíněná plavkyně byla během přeplavby několikráte přistižena v baru na lodi a potrestána přísnou důtkou, kterou ji udělil osobně předseda amerického olympijského výboru Avery Brundage.

Při udělení důtky Holmová odvětila vzdorovitě, že šampaňské patří do programu jejího treningu a že se Brundage neodváží ji potrestati před jejím jistým třetím olympijským vítězstvím. V poslední den přeplavby však byla opětně přistižena v podnapilém stavu a příliš veselé náladě.

Musila ihned svléknouti olympijskou uniformu a odevzdati jí a měla se okamžitě vrátiti ještě tento týden lodi »Bremen« do Spojených států, ale po přistání nastal obrat. Holmová přislíbila poslušnost a proto hned zaslána prosba nejvyššímu americkému ústředí, aby slavná plavkyně byla vzata na milost.

Žádosti vyhověno a Holmová bude v Berlíně závodit.

Eleanor Holm-Jarretová je nejpopulárnější plavkyní Ameriky a v poslední době hrála také v několika filmech. Vyhrála v Amsterodamu a v Los Angeles závod na 100 m znak vždy v novém olympijském rekordu a loni, krátce po svém zasnoubení s malířem Jarretem, utvořila nový světový rekord časem 1:16.8 min., který však zakrátko byl překonán Holanďankou Mastenbroekovou.

Střetnutí obou plavkyň je očekáváno s velkým zájmem. Holm-Jarretová je držitelkou 12 amerických mistrovských titulů a celkem 6 amerických plaveckých rekordů.


Původní zdroj historického článku:
Pozor - 1936, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. listopadu 2022


Diskuze k článku „Rok 1936: Šampaňské jako součást olympijského tréninku rekordmanky v plavání?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.