Rok 1929: Jaká nás čeká budoucnost? Věštba o budoucnosti Československa podle uznávané věštkyně

rubrika: historické články / zajímavosti, původně vyšlo: České slovo - 1929, autor neuveden.
Věříte na předpovídání budoucnost a věštby? Historický článek z roku 1929 vás seznámí s předpovědí legendární indické věštkyně Trefen Laifa, která tehdy navštívila Československo. Zajímá vás, jak vnímala Čechy a Slováky, co jí tu chutnalo za jídlo a hlavně jakou budoucnost naší zemi tehdy věštila?
Následující text pochází z roku 1929

Moderní Sibylla o skvělé budoucnosti Československa.

Indka, odchovaná tajemnou vědou brahmánů, o československém národě a jeho příštích osudech.

Americký tisk zabývá se osobnosti indické věštkyně, zvané Trefen Laifa, která má obdivuhodnou vlastnost pronikati svým duchem za tajemnou clonu budoucnosti. Její předpovědi budoucích události získaly jí znamenitou pověst moderní Sibylly a není proto bez zajímavosti, co věštkyně prorokuje Československu do budoucnosti.

Laifa byla před časem i v Československu, kde pobyla delší dobu a na svůj pobyt u nás vzpomíná s nadšením a obdivem pro krásy země a milou pohostinnost její obyvatel. Věštkyně tvrdí, že Češi jsou pomilováníhodným národem, majícím živou letoru, jež často vzplane, ale opět se vyznačují srdečností a otevřeností, zvláště vůči cizincům, jimž se všemožně vynasnaží vyjíti vstříc a projevují jim neobyčejnou laskavost.

Z četných osobních setkání s předními vůdci československého života se zvlášť zmiňuje o dru Benešovi, který je jí typem českého člověka, majícího tvrdou hlavu, neústupnost v hájení idejí, Jež jsou velkorysé a slouží k blahu a rozvoji republiky, která vyrůstá na světovou moc. Věštkyně obdivuje presidenta Masaryka, zvláště jeho náboženské názory. S nadšením vyslovuje se i o Slovensku a jeho lidu.

Mluvíc o budoucnosti Evropy, zdůraznila věštkyně, že Československu připadne velká role v budoucích osudech evropských států.

Věštkyně Laifa, původem Indka, vychovaná v tajemných vědách brahmánů, neobklopuje se obvyklou sférou tajuplnosti jiných věštkyň, ale je to zcela moderní žena, která dovede býti tak lidskou, jako ostatní smrtelníci. V rozmluvě o svém pobytu v Československu prozradila, že se jí zvlášť zamlouvalo plzeňské pivo a z české kuchyně — švestkové knedlíky.


Původní zdroj historického článku:
České slovo - 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. října 2022


Diskuze k článku „Rok 1929: Jaká nás čeká budoucnost? Věštba o budoucnosti Československa podle uznávané věštkyně“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.