Rok 1910: Rozzuřený tygr ve vlaku plném vyděšených cestujících

původně vyšlo: Lidové noviny - 1910, autor neuveden.
Dokážete si představit, že jedete s rodinou vlakem na výlet a najednou na vás zaútočí rozzuřený tygr? Tuto děsivou příhodu zažili cestující v jednom americkém vlaku v roce 1910. Dobový článek vám popíše, jak to tehdy všechno skončilo.


Příšerná návštěva.

Cestující rychlíku, jedoucího z Nového Yorku do Dakoty, zažili před několika dny příšerné dobrodružství.

K vlaku připjat byl též nákladní vagon se šelmami zvěřince. Učiněna všechna opatření ku bezpečí cestujících a dalo se proto očekávat!, že každá nehoda je vyloučena. Vagon se šelmami byl hned za lokomotivou, za ním ochranný vagon a za ním vagon restaurační.

Cestující právě sedli v nejlepší náladě ke stolům, číšníci pilně pobíhali sem a tam, roznášejíce Již polévku, když náhle před dveřmi, vedoucími k ochrannému vagonu, ozvalo se zlověstné mručení. Dvéře byly uzamčeny, ale po několika vteřinách bylo sklo v nich rozbito a zděšení cestující spatřili za rozbitým oknem hroznou hlavu tygra, který se chystal vniknou ti oknem do vagonu.

Ve velkém zděšení cestující prchali. Tygr, rozzuřen odporem dveří a podrážděn ranami, jež si o kousky skla ve dveřích způsobil, počal hrozně řváti a vším možným způsobem se namáhal, aby prolezl do vagonu. Panika cestujících vzrůstala, neboť východ z vozu byl úzký a poměrně jen pomalu bylo lze vagon opustiti, kdežto každý se snažil co nejdříve uniknouti.

Za všeobecného křiku a nářku dětí objevil se náhle krotitel. Číšník, který byl první tygra spatřil a nebezpečí poznal, pádil všemi vagony — volaje krotitele a majitele zvěřince. Na štěstí jej nalezl v jednom vagoně, an spí. Rychle jej probudil a vedl na místo nebezpečí. Cestující, slyšíce, že přichází krotitel, ustupovali mu s cesty co nejochotněji.

Pak nastalo zajímavé divadlo. Tygr, spatřiv svého pána, s hrozným řevem se před nim schoulil a před upřeným Jeho pohledem počal pomalu ustupovati. Krotitel čekal, až všichni cestující z vagonu vyšli, zavřel východ, otevřel tygrem rozbité dvéře a střelbou z revolveru a ranami bičem zahnal šelmu do klece.

Pomoc přišla v pravý čas, neboť dvéře byly, jak později se ukázalo, tygrem téměř zničeny a jen malou chvíli by byly jeho útoku ještě vzdorovaly. Jak se vyšetřilo, ohnul tygr železné tyče své klece, protáhl se mezi nimi a ocitl se na svobodě.

Krotitel, který přispěchal ku pomocí v nejvyšší čas, a číšník, který jej rychle přivolal, zahrnuti byli arciť upřímnými díky upokojených a rozveselených již opět cestujících.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. září 2021


Diskuze k článku „Rok 1910: Rozzuřený tygr ve vlaku plném vyděšených cestujících“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.