Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rok 1907: Děsivá čtyřnásobná vražda, kterou se vrazi snažili zamaskovat jako nehodu

původně vyšlo: Pozor - 1907, autor neuveden.
Zločinci s touhou po penězích a bez úcty k lidskému životu mezi námi byli, jsou a nejspíše i budou vždycky. Článek z roku 1907 vás seznámí s brutální loupežnou vraždou, jejíž obětí se staly dva manželské páry.


Čtvernásobná loupežná vražda

Čtvernásobná loupežná vražda spáchána byla v noci ze čtvrtku na pátek v lese nedaleko poutnického místa Křtin u Brna.

O hrozném zločinu sdělují se následující podrobnosti: V pátek ráno objevil obchodník p. Pernica ze Křtin asi deset minut za vesnicí u příkopu silnice vůz obrácený koly vzhůru a zpod vozu vyčuhovala zkrvavená lidská ruka. Vedle vozu v kaluži stydlé krve ležela mrtvola muže. Opodál vozu pásl se volně kůň.

V předtuše, že jedná se tu o hrozný zločin, oznámil p. Pernica případ četnictvu ve Křtinách, které ihned odebralo se na místo činu. Když byl krví potřísněný vůz obrácen a postaven, objeveny pod ním tři lidské mrtvoly a sice dvou žen a jednoho muže.

Tváře mrtvol byly tak zohaveny, že nikdo je nemohl poznati. Později byli v mrtvolách poznáni manželé Němcovi z Ostrova u Sloupu a manželé Hrazdírovi z Rondorfu, obchodníci máslem a vejci.

Obě rodiny jely společně ve voze z brněnského trhu a za jízdy patrně tvrdo usnuly. Této příležitosti použili neznámí lupičové, stopovali povoz až k tak zvanému kamennému lomu, kde pak své oběti přepadli a silnými ranami tupého nástroje usmrtili.

S vozem pak jeli dále a tento později schválně překlopili. Před tím vybrakovali kapsy obou mužů a žen a sebrali, co asi našli, načež s lupem uprchli. Četnictvu podařilo se ještě téhož dne přijíti na stopu domnělým vrahům.

Stopa vedla od domku Jána Weizkorna v Ostrově, kde skutečně byla nalezena zkrvavená sekera, košile a kabát. Na základě tohoto nálezu byl domnělý vrah Weizkorn zatčen. Současně s ním byl zatčen také jeho syn v Blansku.

Případ vyvolal v celém kraji velký rozruch.


Původní zdroj historického článku:
Pozor - 1907, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. listopadu 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.