Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Pořiďte si dřevěné brikety mimo hlavní sezónu a ušetřete (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Začátkem léta během horkého počasí si mnoho lidí nevzpomene na to, že zrovna teď je ideální čas pro vytváření zásob topiva na zimu. A to je velká škoda, protože nákupem dřevěných briket mimo hlavní sezónu je možné výrazně ušetřit. Přečtěte si, proč zvolit právě brikety a jak obecně ušetřit na vytápění.


Vhodný tvar briket

Když se podíváte na dřevěné brikety, zjistíte, že mohou mít tvar válce nebo obdélníku. Ještě předtím, než některý z těchto typů zakoupíte, ujistěte se, že se vejde do vašeho kotle.

Válcové brikety jsou obecně o něco menší, ale na druhou stranu se s nimi hůře manipuluje pro uskladnění, kdy efektivněji využijete prostor právě s obdélníkovou variantou.

Dřevěné brikety podle druhu dřeva

Co se týká jednotlivých druhů briket, liší se také obsaženým dřevem. Některé jsou čisté například z bukového či dubového dřeva, jiné jsou s příměsí kůry.

Právě kůrové brikety jsou vhodným doplňkem pro noční vytápění, kdy dlouho hoří a žhnou, takže není potřeba tak často přikládat.

Všechny druhy dřevěných briket jsou slisovány pod velkým tlakem, takže v porovnání s běžným dřevem je jejich topná síla mnohem koncentrovanější. U kvalitních druhů je nízký obsah popela, což pomáhá zjednodušovat údržbu kotle.

Balení odpovídající vašim potřebám

Pro menší vytápění například na chalupě si vystačíte s několika baleními po 8 nebo 10 kilogramech. Pokud však máte dřevěné brikety jako hlavní topivo na celou sezónu, může být lepším řešením pořízení rovnou celé palety o hmotnosti kolem 800 kg. Za takový nákup navíc dostanete ještě množstevní slevu, což je další úspora v nákladech.

Velkou výhodou je zabalení po určitém množství kusů do nepropustného PE obalu, který brání zvlhnutí a znehodnocení briket. Díky tomu bez problémů vydrží až do topné sezóny.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
28. července 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.