Je lepší polykarbonátový nebo skleněný skleník Buildex? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Klíčová otázka, která trápí snad každého, kdo uvažuje o pořízení zahradního skleníku. Skleníky Buildex vám mohou nabídnout sklo i polykarbonát. Konečný výběr je z velké části založen na osobní preferenci, ale svou roli mohou hrát i přednosti jednotlivých materiálů.


Výhody skleněného skleníku

Skleníky ze skla jsou klasikou, kterou znají i letitý zahrádkaři a pěstitelé. Sklo výborně propouští sluneční záření a dostatek světla pro efektivní pěstování nejrůznějších druhů rostlin. Jakousi výhodou je i potřeba pevnější konstrukce, kdy výsledný skleník vydrží opravdu po mnoho let.

Zahradní skleníky Buildex ze skla totiž perfektně plní svou funkci delší dobu v porovnání s polykarbonátem, u kterého je doporučené po určité době vyměnit zakrytí kvůli zachování vlastností.

Sklo je totiž UV stabilní, takže pokud ho nerozbijete, vydrží desítky let. Na druhou stranu je potřeba počítat s komplikovanější montáží a většími nároky na kvalitní betonové základy.

V čem je lepší skleník z polykarbonátu

Polykarbonátové skleníky Buildex jsou hitem posledních let. Pro zakrytí se využívá speciální dutinkový polykarbonát, jehož hlavní předností je výborná tepelná izolace.

Díky tomu jde o nejlepší volbu v případě, že plánujete temperovaný skleník či chcete naplno využít akumulace tepla i mimo hlavní sezónu.

V porovnání se sklem jde tak o neuvěřitelně lehký materiál, který neklade tak velké nároky na konstrukci. Ovšem při volbě konstrukce pamatujte i na životnost, takže je stejně lepší zvolit robustnější variantu. Potěší i poměrně nenáročná montáž a menší nároky na kvalitu základů.

Nakupujte od profesionálů

Při výběru skleníku plánujeme, že vydrží po mnoho let bez větších problémů. Pro zachování funkčních vlastností a dlouhou životnost se vyplatí pořizovat skleník od profesionálů.

Příklad je specializovaná firma skleníky Buildex, kdy o odbornosti vypovídá i to, že veškeré použité informace z článku jsou z jejich webových stránek.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
19. února 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.